NetCHEIF Articles

  דף הבית | פורום | בלוג | צור קשר | חיפוש | אודות

תוכנות מומלצות

במדור זה תוכלו link-ים לתוכנות שימושיות.  כל התוכנות המופיעות כאן, והמסודרות לפי סדר ה-ב, הן בגדר Shareware.


Bandwidth Monitor

בדומה ל-NetMeter, המופיעה להלן, גם Bandwidth Monitor היא תוכנה לבדיקת כמות רוחב הפס הנצרכת על ידי המחשב. היא מהווה כלי נהדר למדידת כמות ההורדות, במיוחד למי שעושה שימוש בחיבור סלולארי. לתוכנה יש גרסת LITE חינמית וגרסת PRO שעולה 20$.  התוכנה עובדת גם על Windows 7.

BroadbandCheck

התוכנה המצ"ב, שנכתבה על ידי גלעד נוביק, מאפשרת לבחון את המהירות האמיתית של הפס הרחב שלך.  התוכנה מותאמת הן ל-ADSL והן לכבלים.  מדריך המסביר כיצד להתקין את התוכנה ולהשתמש בה נמצא כאן.

Connection Monitor 1.3.2.42

התוכנה מיועדת לבדוק קיום תקשורת לשרת או לקבוצת שרתים ע"י ביצוע PING-ים באופן מחזורי.  התוכנה מדווחת הן על זמני התגובה וכמו גם מתריעה על ניתוקים.  קובץ ההורדה מכיל קובץ הגדרות שרתים אותו יש למקם במחיצה בה ממוקמת התוכנה עצמה.  מדריך בעברית המסביר כיצד להשתמש בתוכנה נמצא כאן.

HFS

HFS היא תוכנה חינמית העונה לשאלה/בקשה: "איך לשתף קבצים עם חבר אחר באינטרנט".  באמצעות התוכנה יכול המשתמש להגדיר בתוך "עץ ספריות ווירטואלי" רשימה של קבצים או ספריות שהוא מעוניין לאפשר גישה אליהם.  התוכנה כמובן מחייבת את הצד השני לדעת את ה-IP שלך (או שתשתמש בשרות כמו Dynamic DNS שנותן לך DOMAIN משלך חינם).  התוכנה זו הומלצה על ידי RAFID1 ועל כך תודתי.  אתר הבית של החברה בו ניתן למצוא מדריכים מפורטים וגרסאות בטא -- כאן

ICS Configuration

ICS Configuration היא תוכנת עזר ל-ICS המאפשרת לקנפג את האפשרויות שלה, כולל פתיחת פורטים. שימו לב: התוכנה מתאימה ל-Windows 98 בלבד!

inSSIDer

inSSIDer היא תוכנת סריקה לרשתות אלחוטיות שממפה את כתובת ה-SSID, ערוץ הפעילות, עוצמת הרשת וסוג ההצפנה.  התוכנה עובדת גם על Windows 7.

Kerio 2.0

Kerio 2.0 נחשבת, ובצדק, לאחת מתוכנות ה-Firewall החינמיות הטובות ביותר ובפורום "רשתות ופס רחב" בתפוז אנו ממליצים עליה בחום.  גרסא זו לא מעמיסה על משאבי המחשב ועובדת היטב ביחד עם ICS.  מדריך מצוין לתוכנה הזו ניתן למצוא כאן.  היא אינה עובדת על Windows Vista ו-Windows 7.

My Vital Agent

תוכנת My Vital Agent היא מוניטור תקשורת המאפשרת לנטר את תקשורת האינטרנט במחשב שלך.

NetMeter 1.1.3

NetMeter היא תוכנה לניתור מהירות תעבורה ונפח. לתוכנה תצוגה גרפית גמישה של מהירות UPLOAD ו-DOWNLOAD, גרף עם גודל מתכוונן אוטומטי למהירות, סגירת/פתיחת חלון אוטומטית כשאין תעבורה ואפשרות בחירת כרטיס הרשת בו רוצים מדידה (רשת פנימית/אינטרנט).  התוכנה יכולה לסכום את נפחי תעבורה (יומי/שבועי/חודשי) ולנפיק דו"ח CSV על הנ"ל.  אתר התוכנה -- כאן.

NetSetMan

היא תוכנה המאפשרת להגדיר פרופילי התחברות רשת שונים ולהפעיל אותם בעת הצורך. היא יעילה במיוחד למי שמנייד את המחשב שלו בין הרשת הביתית לרשת המשרדית או למי שמסתובב עם המחשב הנייד שלו בין רשתות שונות. היא חוסכת את הצורך בלהגדיר מחדש את כתובת ה-IP, ה-MASK וה-GATEWAY ואת הדילוג בין ה-DOMAIN ל-WORKGRPUP.  התוכנה עובדת גם על Windows 7.

Network Notepad

ישנן הרבה תוכנות המאפשרות לצייר את מבנה הרשת, אך הייחוד של Network Notepad היא הפשטות והקלות. התוכנה החינמית הזו מאפשרת באמצעות כלים של גרירה והדבקה לצייר את מבנה הרשת.  התוכנה עובדת גם על Windows 7.

PE Network Manager

PENM ("ראשי תיבות של PE Network Manager") היא תוכנת עזר קטנה להתקנה וניהול הגדרות הרשת השונות בסביבת Windows.   התוכנה מרכזת את כל הפעילויות, הגדרת החומרה, הגדרת הרשת הביתית והגדרת משאבי הרשת, לסביבה אחת.  התוכנה פשוטה מאוד להפעלה ואינה דורשת התקנה - היא מבוססת על קובץ EXE אחד שרץ על כל גרסאות Windows.

TCPOptimizer

באמצעות תוכנת TCPOptimizer ניתן לכוונן באופן מיטבי פרמטרים במערכת ההפעלה ובמחשב שלך, כך שמהירות ההורדות תהיה קרובה למובטח בחבילת הגלישה.  מדריך בעברית לשימוש בתוכנה זו ניתן למצוא כאן

WNTIPCFG

תוכנת עזר קטנה מבית מיקרוסופט המציגה את כל פרמטרי ה-TCP/IP של כרטיסי הרשת במחשב בממשק חלונאי.  התוכנה מהווה חלופה מצוינת ל-ipconfig ה-DOS-ית.  התוכנה אינה דורשת התקנה ורצה על Windows XP.