NetCHEIF Articles

  דף הבית | פורום | בלוג | צור קשר | חיפוש | אודות

סקירות חומרה

במדור זה תוכלו למצוא סקירות על נתבים ואמצעי חומרה אחרים.  רשימת הסקירות ממוינת לפי תאריך הסקירה, כלומר הסקירות מופיעות בראש הרשימה הן החדשות ביותר.


סקירת הנתב A3002RU של חברת Totolink המקוטלג כ-AC1200

ה-A3002RU הוא נתב של חברה סינית קטנה בשם Totolink שאינה מוכרת בישראל.  הנתב זמין בעיקר באתר Aliexpress והיחוד שלו טמון בעלותו הזולה - סביב 100 שקל - בשילוב עם תכונות מתקדמות ויציבות טובה.  לנתב 4 אנטנות,  כניסת WAN אחת ו-4 כניסות רשת התומכות במהירות 1G ובנוסף פורט בתקן USB 2.0.

סקירת הנתב DIR-825/AC של חברת D-Link התומך בתקן AC

ה-DIR-825/AC של חברת D-Link משתייך לקבוצה קטנה של נתבים התומכים בתקן האלחוט 802.11ac ונמכרים בישראל בעלות של כ-400 שקל.  לנתב 2 אנטנות חיצוניות קבועות, כניסת WAN אחת ו-4 כניסות רשת (LAN) התומכות במהירות 1G ובנוסף פורט בתקן USB 2.0 המותאם להתקני אכסון, מדפסות ומודמים סלולרים 3G ו-LTE.

סקירת נתב ה-VDSL דגם VMG1312 של חברת ZyXEL

ה-VMG1312 של חברת ZyXEL הוא נתב אלחוטי, הפועל בתקן N, וכולל מודם VDSL מובנה התומך בטכנולוגית ה-Vectoring של רשת בזק.  לנתב 2 אנטנות פנימיות, 4 כניסות רשת (LAN) התומכות במהירות 100M וכניסת USB 2.0.  כניסת ה-USB מותאמת להתקני אכסון וגם תומכת במודמים סלולרים 3G ו-LTE המשמשים כגיבוי לחיבור הקווי.

סקירת מתאם ה-HomePlug דגם PLA5405 של חברת ZyXEL

ה-PLA5405 של חברת ZyXEL הוא מתאם HomePlug מודרני הפועל במהירות של 1.2Gbps וכולל כניסת LAN אחת התומכת ב-1G.  באמצעות מתאם זה ניתן לחסוך פריסה של כבלי רשת ומצד שני, המהירות שהוא מספק מתאימה להעברת מידע בקצבים גבוהים.  הסקירה כוללת צילומים של המבנה הפנימי ובדיקת ביצועים מקיפה, תוך השוואה לדגם ותיק יותר.

סקירת הנתב BR-6428nC של חברת Edimax בעל אנטנות 9dBi

ה-BR-6428nC של חברת Edimax הוא נתב בסיסי הכולל כניסת WAN ו-4 כניסות LAN הפועלות במהירות של 100Mbps.  הוא תומך בתקן N בתדר 2.4Ghz ואינו כולל כניסות USB.  יחודו הוא באנטנות ה-9dBi המאפשרות להגיע לביצועים אלחוטיים עודפים בטווחים בינונים וארוכים.

סקירת מצלמת ה-IP דגם DCS-5020L של חברת D-Link

ה-DCS-5020L של חברת D-Link היא מצלמת IP המתחברת אל הרשת הביתית באופן קווי או אלחוטי בתקן N.  למצלמה  יכולת ראית לילה, מנגנון זום דיגיטלי וניתן להטות אותה מעלה/מטה ולצדדים (Pan and Tilt).   כמו כן קיימת אפשרות להשתמש ב-DCS-5020L גם כנקודת גישה אלחוטית (extender).

סקירת הנתב BR-6478AC של חברת Edimax

ה-BR-6478AC של חברת Edimax הוא הנתב הראשון המשווק בישראל אשר תומך בתקן האלחוטי  802.11ac.  הנתב תומך במהירות אלחוטית כוללת של 1200Mbps המאפשרת הזרמת סרטי HD והעברת מידע בנפחים גדולים.  הנתב כולל 4 כניסות רשת מהירות 1G, שתי אנטנות קבועות ומפסק לכיבוי הרכיב האלחוטי.

סקירת הנתב EA4500 של חטיבת Linksys

ה-EA4500 הוא נתב דואלי בתקן N של חטיבת Linksys.  הוא פועל הן בתדר 2.4Ghz והן בתדר 5Ghz, ותומך במהירות של 450Mbps בכל אחד מהם.  הוא כולל 4 כניסות רשת קוויות (LAN) במהירות 1G ופורט USB 2.0 לחיבור התקני זכרון חיצוניים.  בנתב מיושם ממשק ניהול מבוסס ענן אותו סקרתי לפני מספר שבועות.

סקירת ממשק הניהול של סדרת נתבי ה-EA של חטיבת Linksys

חברת Cisco מיישמת בסדרת נתבי ה-EA של חטיבת Linksys ממשק ניהול, מבוסס ענן, אותו היא מכנה Cisco Cloud Connect.  זהו ממשק חדשני, פשוט לשימוש המסתיר מהמשתמש מונחים טכניים מסובכים והגדרות מעיקות.  הסקירה מנתחת את הממשק ואת האפליקציות החיצוניות שבאמצעותן מנהלים את הנתבים מסדרה זו.

סקירת המודם/נתב DSL-7850U של חברת D-Link

ה-DSL-7850U של חברת D-Link הוא מודם VDSL משולב עם נתב אלחוטי בתקן N, הפועל בו זמנית הן בתדר 2.4Ghz והן בתדר 5Ghz.  לנתב ארבעה כניסות קוויות של 1G וכניסת USB 2.0 התומכת במדפסת, דיסק חיצוני או מודם סלולרי 3G.  הנתב תומך ב-4 סביבות אלחוטיות (SSID) בכל תדר וכולל מפסק פיזי לכל אחת מהן.

סקירת מצלמת ה-IP דגם IC502w של בנדא - מגנטיק

ה-IC502w היא מצלמת IP המשווקת על ידי חברת בנדא-מגנטיק אשר מתחברת ישירות אל הנתב הבייתי, הן באופן קווי והן באופן אלחוטי.  ניתן לצפות בתמונות שהיא קולטת באופן מקומי תוך שימוש בתוכנה ייעודית, או באופן מרוחק דרך רשת האינטרנט או תוך שימוש בטלפון חכם מבוסס iOS או אנדרויד.

סקירת הנתב DIR-645 של חברת D-Link

ה-DIR-645 של חברת D-Link הוא נתב אלחוטי בתקן N הפועל בתדר 2.4Ghz, הכולל 4 יציאות קוויות של 1 ג'יגה (1G) כניסת USB אחת ומערך אנטנות יחודיי.  מערך זה, המבוסס על טכנולוגית ה-Beam Forming, מאפשר לנתב לרכז את כל עוצמת השידור בכיוון אחד ועל ידי כך להגיע לביצועים יוצאי דופן.

סקירת מתאם ה-HomePlug דגם DHP-500AV של חברת D-Link

ה-DHP-500AV של חברת D-Link הוא מתאם HomePlug המאפשר העברת תקשורת על גבי רשת החשמל הבייתית.  השימוש בו חוסך פריסת כבלי רשת וטומן בחובו יתרונות רבים.  הסקירה מתארת את אופן השימוש בו, מנתחת את המבנה הפנימי שלו ואת הביצועים שהוא מספק.

סקירת הנתב Edimax BR-6475nD

ה-BR-6475nD של חברת Edimax הוא נתב אלחוטי דואלי-סימולטני הפועל הן בתדר 2.4Ghz והן בתדר 5Ghz.  חברת פיקוק, הנציגה הבלעדית של Edimax בישראל, התאימה אותו לדרישות המיוחדות של משרד התקשורת ובנוסף כללה בו 4 כניסות רשת הפועלות במהירות של 1G ומפסק פיזי המאפשר לכבות את הרכיב האלחוטי.

סקירת נקודת הגישה Edimax EW-7438RPn

ה-EW-7438RPn של חברת Edimax היא נקודת גישה קטנה המתחברת ישירות אל שקע החשמל, פועלת בתקן N וכוללת שתי אנטנות פנימיות.  באמצעות שורה של נוריות הנמצאות עליה ניתן לבחון את מצבה ואת רמת הקליטה של האות האלחוטי.  ההגדרה שלה קלה ופשוטה ואורכת דקות ספורות בלבד.

סקירת נקודת הגישה TEW-690AP‎ וכרטיס הרשת TEW-684UB של חברת TRENDnet

ה-TEW-690AP היא נקודת גישה (Access Point, AP) בתקן N התומכת במהירות של 450Mbps וה-TEW-684UB הוא כרטיס רשת, בממשק USB, התומך אף הוא במהירות זו.  הסקירה מתמקדת בביצועים האלחוטיים המשופרים המושגים על ידי שימוש ב-3 זרמי מידע (data streams) ומדגימה זאת באמצעות התכונות והביצועים של ה-AP וכרטיס הרשת.

סקירת מתאם ה-HomePlug דגם TPL-401E‎ של חברת TRENDnet

ה-TPL-401E הוא מתאם HomePlug המגיע למהירות מוצהרת של 500Mbps.  הסקירה מנתחת את המבנה הפנימי והחיצוני של המתאם ואת אופן השימוש בו.  גם מקומה של בדיקת הביצועים אינו נפקד ודווקא בה מתקבלות תוצאות מפתיעות ולא ממש מחמיאות.

סקירת המתאם האלחוטי Wi-Fire (HFWFG200) של חברת hField Tech

ה-Wi-Fire של חברת hField Technologies הוא מתאם אלחוטי בתקן G המתחבר למחשב בממשק USB.  ייחודו של מתאם מתבטא בכך שהוא עושה שימוש באנטנה כיוונית (Directional) ועל ידי כך משיג טווח כיסוי וקצב השידור טובים יותר ממתאמים סטנדרטיים.

סקירת נקודת הגישה ZoneFlex 2942 של חברת Rockus

ה-Zone Flex 2942 של חברת Rockus הוא נקודת גישה (Access Point) בתקן G העושה שימוש במערך אנטנות ייחודי המכונה Tomahawk.  באמצעות מערך ייחודי זה משיג ה-ZF2942 טווח פעולה וקצב שידור הגדולים בהרבה מאלה של נתבים סטנדרטיים הפועלים בתקן G.  במסגרת הסקירה נבדקו הביצועים והתכונות של ה-ZoneFlex 2942.

סקירת הנתב VigorFly 200 של חברת DrayTek

ה-VigorFly 200 של חברת DrayTek הוא נתב אלחוטי בתקן תקן N, בעל שתי אנטנות, הכולל כניסת USB לחיבור מודם סלולרי.  במסגרת הסקירה נבדקה היכולת של מודם סלולרי לגבות "נפילה" של חיבור קווי סטנדרטי ויכולת הנתב לחזור לחיבור קווי כאשר זה מתאושש.  בנוסף נערכו לנתב בדיקות ביצועים מקיפות וסקירה מקיפה של תכונותיו.

סקירת הנתב Vigor 2110n של חברת DrayTek

ה-Vigor 2110n של חברת DrayTek הוא נתב אלחוטי התומך בתקן 802.11n ("תקן N") וכולל 4 יציאות קוויות של 100Mbps וכניסת USB אחת.  ממשק ה-USB של נתב זה תומך בחיבור של דיסק חיצוני, מדפסת או מודם סלולרי.  האפשרות לחבר לנתב מודם סלולרי מאפשרת לגבות את החיבור הקווי הסטנדרטי בחיבור סלולרי ולהבטיח את שרידות הקישור לרשת האינטרנט.

סקירת המודם/נתב DG834NU של חברת Netgear

ה-DG834NU של חברת Netgear הוא נתב אלחוטי בתקן N, הכולל בתוכו מודם ADSL,‏ 4 יציאות קוויות 10/100M ויציאת USB אחת לחיבור דיסק חיצוני או מדפסת.  הוא מסופק על ידי חברת "בזק" ללקוחות ה-ADSL שלה החל מחודש אפריל 2010.

סקירת הנתב TL-WR1043ND של חברת TP-LINK

ה-TL-WR1043ND של חברת TP-LINK הוא נתב אלחוטי בתקן N הכולל 4 כניסות קוויות של 1Gbps וכניסת USB לדיסק חיצוני.  נכון למועד הסקירה, זהו הנתב המתקדם ביותר של החברה שהיא אחת מהיצרניות הגדולות בעולם של מוצרי תקשורת לסביבה ביתית.  בסקירה ניתן למצוא פירוט של תכונות הנתב ובדיקת ביצועים מעמיקה.

סקירת המודם/נתב האלחוטי D-LINK DSL-2760U

ה-D-Link DSL-2760U הוא מודם/נתב אלחוטי בתקן N שחברת בזק מספקת ללקוחות ה-ADSL שלה המוכנים להתחייב ל-3 שנים.  כמו כל נתב, גם הוא תומך ב-4 כניסות LAN ובנוסף ליכולת האלחוטית בתקן N, הוא גם כולל שתי כניסות USB המאפשרות לחבר אליו מדפסת ודיסק חיצוני.

סקירת הנתב D-LINK DIR-300N

ה-DIR-300N של חברת D-Link הוא נתב אלחוטי התומך במהירות אלחוטית מקסימאלית של 150Mbps וכולל גם 4 יציאות קוויות של 100Mbps.  עלות נמוכה, ביצועים יפים ותמיכה מלאה בקושחת DD_WRT הופכים אותו לאחד הנתבים המעניינים ביותר בשוק הישראלי.

סקירת המודם/נתב האלחוטי D-LINK DSL-2650U

ה-D-Link DSL-2650U הוא מודם/נתב אלחוטי בתקן G שחברת בזק החלה לספק ללקוחות ה-ADSL שלה במאי 2009.  זהו המכשיר המשולב המתקדם ביותר שבזק מספקת ללקוחותיה ובנוסף ל-4 כניסות ה-LAN והתמיכה ב-WiFi הנתב הזה כולל שתי כניסות USB המאפשרות לחבר אליו מדפסות ודיסקים חיצונים.  את מדריך המשתמש של הנתב ניתן למצוא כאן.

סקירת הנתב D-LINK DIR-655

ה-D-Link DIR-655 הוא נתב אלחוטי התומך בטיוטה 2 (Draft 2) של תקן 802.11n ("תקן N") וכולל בנוסף לכך גם 4 יציאות קוויות של 1 ג'יגה (1G).  בסקירה זו ניתן למצוא פירוט רב על התכונות ועל המבנה הפנימי שלו.  בנוסף, כוללת הסקירה בדיקת ביצועים מפורטת -- הן בחיבורים קווים והן באלחוטיים.

סקירת המתאם ה-Home Plug Turbo של חברת Shiro דגם HL105E

ה-Shiro HL105E הוא מתאם Home Plug Turbo המאפשר העברת תקשורת נתונים על גבי רשת החשמל הביתית.  הוא מאפשר לחבר התקני רשת שונים אל הרשת הביתית, תוך התבססות על תשתית החשמל הביתית וחוסך את הצורך לפרוס כבלי תקשורת חדשים.  במסגרת הסקירה נבחנו התכונות העיקריות של המתאם.

סקירת המחשב הנייד הזעיר Asus Eee

ה-Eee הוא מחשב נייד זעיר (מעבד סלרון של אינטל, זיכרון RAM של 512MB, דיסק קשיח SSD בנפח 4GB, מסך בקוטר 7", משקל 900 גרם) המריץ לינוקס או Windows XP Home.  משקלו הנמוך ויכולת ה-WiFi המובנית בו הופכות אותו לנייד אולטימטיבי.

סקירת הנתב SendTek PAR-720G

ה-SendTek PAR-720G הוא נתב (router) אלחוטי המשולב עם מודם ADSL התומך בתקן HPNA3.  בנוסף על כך, הוא גם תומך ב-QoS וב-WDS.  בסקירה, נסקרות לעומק תכונות הנתב ונבדקת לעומקה התמיכה ב-HPNA3.

סקירת מתאם ה-HPNA3 של חברת SendTek דגם PET-320

ה-SendTek PET-320 הוא גשר (bridge) התומך בשתי כניסות CAT5 ובחיבור טלפון בתקן HPNA3.  הוא מאפשר לחבר מחשבים, מדפסות והתקני רשת מרוחקים תוך התבססות על חוטי טלפון בטכנולוגית HPNA3.

סקירת הנתב Edimax BR-6216MG

ה-Edimax BR-6216MG הוא נתב (router) אלחוטי חדש במשפחת נתבי ה-BR-6xxx של חברת Edimax הטיוואנית.  בנתב זה קיימות שתי תכונות חדשות המבדילות אותו משאר החברים בסדרה -- תמיכה ב-MIMO וב-QOS.  בסקירה זו נבחנות לעומק שתי תכונות אלה תוך השוואה לנתבים אחרים שנבחנו על ידי בעבר.

סקירת המודם/נתב ECI B-FOCuS 352+‎

ה-ECI B-FOCuS 352+‎ הוא מודם/נתב אלחוטי משולב של חברת ECI המיועד ללקוחות ה-ADSL של חברת בזק.  ה- 352 הוא אחד הנתבים המוצע במסגרת מבצע הרשתות הביתיות של חברת בזק.  ה- 352 דומה מאוד בתכונותיו ומרכיביו הפיזיים למודם/נתב נוסף שחברת בזק מציעה -- ה-Aztech 600EW -- ולפיכך חלקים ניכרים מסקירה זו רלוונטיים גם למוצר של חברת Aztech.

סקירת כונן הרשת Argosy HD363N

ה-HD363N הוא התקן אכסון רשתי (NAS) המתחבר ישירות אל נתב הרשת.  בהתקן ניתן להתקין דיסק קשיח עד לנפח של 400GB הניתנים לשיתוף בין כל המחשבים ברשת.  ההתקן מבוסס על מערכת הפעלה מנוונת והוא כולל שרת קבצים מבוסס SAMBA וכן שרת FTP.

סקירת הנתב Compex NP27G

סקירה של צחי (הידוע בתפוז בכינוי joyride150) של נתב אלחוטי של חברת Compex.  הנתב הזה משלב תמיכה בשני התקני USB.

סקירת הנתב Compex NP28G

סקירה של ערן כרמון (הידוע בתפוז בכינוי carmonle) של נתב אלחוטי חדש מבית Compex.  הנתב הזה משלב תמיכה בעד ארבעה התקני USB.

סקירת הנתב 2Wire 1000HG

הנתב 1000HG של חברת 2Wire הוא מודם ADSL המשולב עם נתב (router) אלחוטי המשתייך למשפחת ה-HG של חברת 2Wire.  הנתבים של 2Wire נחשבים לאיכותיים במיוחד ומתאפיינים בתמיכה ב-HPNA.

סקירת הנתב Edimax 6104Wg

ה-Edimax 6104Wg הוא הנתב (router) האלחוטי המתקדם ביותר מבית Edimax הטיוואנית.  בין שאר התכונות שלו, הנתב תומך בתקן 802.11g (כלומר עד 54Mpbs), כולל 4 כניסות קוויות (RJ45) ומאפשר התחברות באמצעות חייגן L2TP אל רשת הכבלים.

סקירת הנתב D-LINK DI-704P

סקירה של ערן כרמון (הידוע בתפוז בכינוי carmonle) של נתב מבית D-Link המשלב בתוכו שרת מדפסת.

סקירת הנתב Linksys BEFSR41

סקירה של אלעד (הידוע בתפוז בכינוי ELADTS) על נתב מבית Linksys.